5601 PERRY RD

GRANT VALKARIA, Florida 32949 · Brevard County · Parcel 29 3726-00-762

$1 290
Assessed Value
$53 300
Market Value
Annual Tax
$1 290
Taxable Value
Ownership
OwnerWorthington Stephen
Mailing Address2958 SE Creech AVE Palm Bay FL 32909
Property Details
Lot Size50 965 sq ft
Use Code061
Valuation Breakdown
Land Value$640
Building Value$650
Just (Market) Value$53 300
Assessed Value$1 290
Taxable Value$1 290
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de julio de 2024 $100 11
1 de mayo de 2024 $35 000 01
Could you be overpaying property taxes?

Check if you qualify →